Наша Адреса
Україна, м. Житомир
вул. Велика Бердичівська, 25
Зв’язок з нами
+38 (095) 593-27-87
+38 (097) 092-19-63
+38 (063) 317-62-44
+48 (16) 888-10-12
Надіслати резюме
Ми допоможемо Вам в підборі вакансії
Статті
Корисна інформація
Країни
Оберіть статті по країнам
Адаптація в Польщі
Польща
Як проходить адаптація в Польщі? Що подобається, а що ні, як ставляться до українців тут і чи виправдала Польща наші очікування? Відповісти на ці питання ми постараємося в цьому пості.
Наскільки схожі поляки і українці?
Кажуть, особливо у нас, в Україні, що ми дуже схожі. Але, поживши тут дуже короткий час, розумієш, що це не так.

Вони не люблять працювати допізна і їх офісні центри після 19 вечора в основному закриті. При цьому: почати роботу о п'ятій ранку? Легко! Навіть в суботу о 6 ранку, місто далеко вже не спить, життя кипить, і багато хто працює.

Проїхавшись раз в громадському транспорті (навіть забитому битком трамваї) ви побачите дивовижну річ - люди посміхаються і нікуди не поспішають, в той час як в київському метрополітені, люди в кращому випадку задумливі і постійно кудись поспішають. Аналогічне спокійне ставлення і до черг на касах. Ніхто не обурюється і спокійно чекає.

Так само дуже радує їх прихильність до здорового способу життя. У нас велосипедиста днем ??з вогнем не знайти, тут же, на велодоріжках, часто навіть не проїхати через скупчення велосипедистів.

Ну, і, мабуть головна відмінність - це відношення до громадського порядку. У будь-якому дворі є десятки камер стеження, багато парканів і написів "приватна власність / стороннім вхід заборонено". "Зрізати" дорогу через двори, а ще краще - попити пивка на дитячому майданчику насолоджуючись повним місяцем, тут не так то просто, а про те, щоб шуміти після 23-00 краще взагалі навіть не думати, тому як розмова буде дуже короткою, при тому навіть не з мешканцями, а з поліцією.
Як працюють їх держустанови?
Можна охарактеризувати одним словом - добре. Працюють в основному або з 7-30 ранку або з 8-ми. Це зручно, тому як якщо у вас є якісь справи / питання - ви встигаєте все вирішити до роботи.

Що стосується якості роботи - то вона набагато вище, ніж у нас. Справа в тому, що наплив людей в держустанови тут набагато вище, і вони націлені якомога швидше вирішити проблеми і відправити зі світом, ніж штовхати вас по кабінетах. Більш того, за низьку ефективність роботи, з цих самих держустанов вилетіти дуже просто, так що це теж хороший мотиватор.
Чи обов'язково знати польську мову?
Багато людей тут відмінно володіють англійською мовою (хоч і кажуть в основному, соромливо так, "a little"). Відповідно, в кафе і ресторанах, магазинах, в різних службах (у тому числі і ужондах де ви будете подаватися / отримувати різні документи) вам вистачить і англійської. З роботою, якщо мова не йде про українські та міжнародні компанії (такі як Luxoft, Nokia, Motorolla і тд) працюють тут трохи інакше. Потрібно розуміти, що ви не зможете зрозуміти начальство, поговорити з клієнтом, без знання мови. Тому, якщо ви збираєтеся шукати роботу вже тут, то мову дуже бажано, знати.
На скільки життя в Польщі дорожче ніж в Україні?
Якщо говорити зовсім грубо - то десь у 2-3 (при цьому, мінімальна зарплата тут вище в 6,5 разів). Потрібно так само розуміти, в якому конкретно аспекті дорожче. Якщо ми говоримо про оренду житла і комунальних тарифах, то тут вони дорожче в 1,5-2 рази, якщо ми говоримо про ціни на продукти, то вони багато в чому такі ж, як і в Україні, мобільний зв'язок та інтернет - дорожче так само в 2-3 рази, проїзд в громадському транспорті - дорожче раз в 5, кафе і ресторани - приблизно в 1,5-2 рази, одяг приблизно в тій же ціні, але в той же час подорожі всередині країни і по країнах ЄС дешевше в рази ніж з будь-якого міста в Україні.
Як поляки ставляться до українців?
Потрібно розуміти, що є офіційна позиція держави, а є позиція простого громадянина. Офіційно - все відмінно, на рівні простих людей - все частіше з'являються сутички між нашими і поляками. Причина проста - величезний потік наших емігрантів. Дійсно, кількість російської та української мови на вулиці збільшилася, і далі, швидше за все, буде тільки зростати. Зрозуміло, що корінне населення це не сильно радує.
Чи виправдала Польща очікування?
Дуже важливо робити вибір усвідомлено. І якщо ви зробите такий - то розчарувань не буде.скачать dle 11.0фильмы бесплатно
Потрібна консультація?
Питань немає, залиште Ваші дані - ми Вам зателефонуємо